original

Rye Bran

Rye bran is a rich source of minerals and fiber.

$6.99

****Please Note: Rye Bran is sold in 1 pound increments, NOT 1.5 POUND. The price for 1# is $6.99*******

 

Rye bran is a rich source of minerals and fiber. Great used in bran muffins, bar cookies, raisin bran cookies and granola. Add fiber to your meals by stirring in a spoonful or more into whatever you’re cooking – stews, casseroles, soups, and more.